دعوت به همکاری انتشارات فرازبان

انتشارات فرازبان از مؤلفین، اساتید و فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه ها در حوزه های مختلف آموزش زبان های خارجه و یا رشته های فنی و مهندسی جهت تألیف یا ترجمه کتاب های آموزشی، دانشگاهی و کمک آموزشی دعوت به همکاری می نماید.چاپ و انتشار آثار پیشنهادی منوط به ارزیابی و تأیید کارشناسان و مشاوران این مؤسسه است و پس از پذیرش اثر، بر اساس عقد قرارداد فی مابین صورت می پذیرد.

دسته بندی: خبرها
تاریخ: 06 فروردین 1395 نظرات: 0 نویسنده: admin

راهنمای انتخاب آموزشگاه مناسب برای فراگیری زبان

در این نوشته تجربیات ۱۷ ساله تدریس جناب آقای علی کردستی (عضو رسمی اتحادیه آموزش زبان اروپا)، شما را در انتخاب بهترین و مناسب ترین آموزشگاه برای فراگیری زبان دلخواهتان حتما کمک خواهد کرد.

1-خدمت دلسوزانه به دانشجویان

یکی از راه های تشخیص آموزشگاه زبان مناسب، میزان توجه و اهمیت مدیران و مشاوران آن مجموعه به اهداف و ویژگی های دانشجو و برطرف کردن سوالات و ابهامات مختلف او است. در یک آموزشگاه خوب، شغل همه کارکنان، ارائه خدمات دلسوزانه به دانشجویان است. آگاهی و تجربه استادان نیز نباید باعث سستی و نخوت ناشی از غرور ایشان در جلب رضایت دانشجو و تلاش برای موفقیت وی شود.

2-فضای آموزشی مناسب 

مهم ترین فاکتوری که هر محیط آموزشی باید از آن برخوردار باشد، آرامش است. فضای مناسب آموزشی، میزان استرس فردا را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد. ضروری است که این فضا، آرامش و امنیتی همچون خانه را به فرد القا کند، زیرا محیط تنش زا و پر استرس در بیشتر آموزشگاه ها (از صدای زنگ گرفته تا هیاهو و رفت و آمد زیاد)، دشمن اصلی یادگیری است. دکوراسیون محیط های آموزشی باید تفاوتی چشمگیر با محیط هایی همچون اداره ها و ... داشته باشند. علاوه بر این فضای بیرون از کلاس ها یا همان محوطه آزاد موسسه نیز باید فضایی فوق العاده سرگرم کننده باشد که زبان آموزان آن محیط را علاوه بر یک محیط آموزشی محیطی کاملا مفرح بیابند و بتوانند چند ساعت از وقت خود را در محیطی همچون یک باشگاه با لذت سپری کنند.

دسته بندی: خبرها
تاریخ: 23 خرداد 1395 نظرات: 0 نویسنده: admin

نظرسنجی

بهترین روش در آموزش مکالمه زبان انگلیسی کدام گزینه می باشد؟

دسته بندی: خبرها
تاریخ: 28 فروردین 1395 نظرات: 0 نویسنده: admin

تکنیک های حیرت انگیز برای تقویت مغز

- او یار مهربان است!
مهم نیست چه می خوانید، فقط بخوانید! بیشتر تحقیقات پژوهشگران نشان داده اند بهترین افزایش دهنده قدرت مغز، مطالعه و خواندن است. از روزنامه رفته تا رمان، کتاب علمی و... خلاصه هرچه دستتان رسید، بخوانید چون سوژه متن مهم نیست، کمیت اهمیت دارد!

- مطمئنید یاد گرفته اید؟
انیشتین گفته: «اگر نمی توانید چیزی را برای دیگران به راحتی توضیح دهید، به این دلیل است که آن را به اندازه کافی درک نکرده اید». پس هر موضوعی را که یاد گرفتید، سعی کنید برای دیگران تعریف کنید و اطلاعاتتان را در اختیار بقیه بگذارید تا با تکرارشان، هم در ذهنتان ماندگار شوند و هم مطمئن شوید که مطلب را تمام و کمال گرفته اید.

- یک زبان جدید لطفا!

سرعت یادگیری مهم نیست؛ کافی است به هر طریقی که شده؛ سفر به کشورهای خارجی یا شرکت در کلاس های آموزش زبان یا حتی استفاده از خودآموزها و دوره های مجازی آموزش زبان این کار را شروع کنید. فقط سعی کنید کارتان را زودتر شروع و مداوم آن را دنبال کنید تا مغزتان فعال و پویا بماند.

 

 


 

 

 


 

 

دسته بندی: خبرها
تاریخ: 06 فروردین 1395 نظرات: 0 نویسنده: admin

اثرات یادگیری زبان دوم بر روی مغز

محققان دانشگاه پنسیلوانیا طی یک زمان نسبتاً کوتاه در مرحله یادگیری و عملکرد مغز تحقیقاتی داشتند؛ یادگیری یک زبان جدید باعث بهبودی عملکرد و قابلیت مغز در هر سنی می‌شود؛ مطالعه برای تاثیر مثبت دو زبانگی برای اولین بار نیست که انجام شده است اما این مطالعه نشان داد یادگیری یک زبان می تواند از پیرشدن و از کارافتادگی مغز موثر باشد.

در این آزمون بزرگسالان انگلیسی زبان در کلاس‌های زبان چینی که طی دو ماه بود شرکت کردند، آنها حتی یک کلمه از این زبان نمی‌دانستند. قبل و بعد از هر کلاس برای مشاهده اتصالات مغز، آنها در یک رزونانس مغناطیسی قرار گرفتند.

 

 

 

 

 

دسته بندی: خبرها
تاریخ: 05 فروردین 1395 نظرات: 0 نویسنده: admin

گسترهٔ جغرافیایی زبان انگلیسی

انگلیسی، زبان مادری نزدیک به ۳۷۵ میلیون نفر در دنیا است. پس از زبان چینی و اسپانیایی، انگلیسی سومین زبان دنیا از نظر تعداد سخنوران است. اما اگر تعداد کسانی که زبان مادری آنها انگلیسی است و کسانی که تنها به این زبان سخن می‌گویند را با هم بشماریم، آنگاه می‌توان گفت که انگلیسی پرکاربردترین زبان در سطح جهان است. البته اگر با مجموعهٔ زبانهای چینی مقایسه شود ممکن است که در جایگاه دوم قرار گیرد.